Mire vágyunk adventben?

2012. december 01., címkék: reformátusok lapja, advent 2012, hajdu imre

A mai nappal kezdődik a karácsonyi ünnepek előtti, lelki felkészülés. A keresztyéneknél csak a kereskedelem kezdi előbb az ünnepi készülődést: már október végén, november elején megjelentek a karácsonyi készülésre felhívó óriásplakátok. „Mi már készülünk a karácsonyra!" „Ha hazaért, kezdődhet a karácsonyi vásárlás!" „Aki nem kezdi el november 15-én a karácsonyi kampányt, az őrült" – magyarázza Hajdú Imre reklámszakember. Vele sétáltunk az egyik budapesti plázában november közepén, ahol már régóta teljesen készen van a karácsonyi dekoráció, holott adventig azért még kell párat aludni.